System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.
eBoi
Jak załatwić sprawę?
eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.
Deklaracja dostępności
OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI
Starostwo Powiatowe w Żninie zobowiązuje się zapewnić dostępność swoich stron internetowych zgodnie z przepisami USTAWY z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do stron internetowych bip.powiatzninski.pl .
Status pod względem zgodności
Treści niedostępne
Treści wymienione poniżej są niedostępne z następujących powodów:
Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Postępowanie odwoławcze
Inne informacje, określone w Dz. U. 2019 poz. 848 - art. 10. 2
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + 0-9 - Menu
Dostępność architektoniczna
Budynek Starostwa Powiatowego usytuowany jest w Żninie przy ul. Potockiego 1. Wejście główne zlokalizowane jest bezpośrednio przy ulicy, wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych (podjazd i winda) znajduje się z tyłu budynku (informacja na drzwiach głównych oraz na znaku usytuowanym przy chodniku prowadzącym do budynku); na parkingu wydzielono miejsce parkingowe (niebieskie oznakowanie) zlokalizowane blisko wejścia do budynku od strony podjazdu i windy, szerokość ciągów komunikacyjnych prowadzących do budynku (od strony parkingu i chodnika) umożliwia swobodne poruszanie się na wózku inwalidzkim. Tylne drzwi prowadzące na parter budynku (wejście podjazdem) posiadają próg utrudniający przejazd wózka inwalidzkiego (przejazd możliwy, lecz wymagający wysiłku); drzwi do budynku w kolorze kontrastowym do elewacji, otwierane na klamkę, nieautomatyczne, nierozsuwane. Przy wejściu znajduje się dzwonek wzywający, za pomocą którego można wezwać pracownika urzędu. Windą zewnętrzną można dotrzeć na I i II piętro; na III piętro dostęp wyłącznie schodami. W przypadku niemożności skorzystania z windy na II piętrze budynku znajduje się mata ewakuacyjna. Na parterze budynku znajduje się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szerokość ciągów komunikacyjnych dostosowana do poruszania się na wózkach inwalidzkich, brak schodków i półpięter na poszczególnych kondygnacjach. Szerokość drzwi do niektórych biur poniżej 90 cm - zapewniony dostęp alternatywny. Schody wewnątrz budynku wykonane są z materiału antypoślizgowego, posiadają niewidoczne listwy antypoślizgowe, szyny. Na parterze przy wejściu do budynku zamontowano nadajnik do systemu informacyjno-lokalizacyjnego z głośnikiem, który w sposób głosowy informuje w jakim miejscu się znajduje petent; na poszczególnych kondygnacjach umieszczone są nadajniki do systemu informacyjno-lokalizacyjnego bez głośnika informujące za pomocą smartfona o miejscu oraz rodzajach spraw załatwianych na danym piętrze. System ten współpracuje z aplikacją YourWay. Na drzwiach poszczególnych biur znajdują się kontrastowe tabliczki z nazwą wydziału, nr biura i hasłowym opisem realizowanych zadań w danym biurze, na drzwiach znajdują się również tabliczki nadklamkowe z napisami alfabetem Braille'a. Na poręczach umieszczono nakładki z napisami w języku Braille'a informujące o nr piętra. Do budynku oraz wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
1. Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się Starostwo Powiatowe w Żninie (dalej Starostwo lub Urząd) zapewnia osobom mającym trudności w komunikowaniu się kontakt za pośrednictwem: • poczty elektronicznej powiat@znin.pl • tłumacza PJM (polski język migowy) • SJM (system językowo-migowy) • SKOGN (sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych). 2. W Starostwie zatrudnione są 2 osoby przeszkolone w stopniu podstawowym z języka migowego. 3. Starostwo wyposażone jest w pętle indukcyjne, które znajdują się na sali sesyjnej oraz na parterze przy Wydziale Komunikacji i Dróg. 4. Osoba uprawniona zainteresowana skorzystaniem z usługi tłumacza języka migowego powinna za pośrednictwem poczty elektronicznej powiat@znin.pl zgłosić taką potrzebę na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Urzędzie. W przypadku braku możliwości zapewnienia obsługi w planowanym terminie Urząd zawiadomi o tym wnioskodawcę wskazując inny możliwy termin lub inną formę realizacji uprawnienia. 5. W sytuacjach nagłych Starostwo zapewni możliwość tłumaczenia na język migowy za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość. Z usługi tej można skorzystać zgłaszając potrzebę za pośrednictwem poczty elektronicznej powiat@znin.pl lub osobiście do koordynatora ds. zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami pokój nr 29 II piętro. 6. Osoba zainteresowana inną formą kontaktu z Urzędem może złożyć zapytanie w tej sprawie. Urząd po przeprowadzeniu analizy danego przypadku poinformuje o realizacji tego kontaktu lub, w przypadku braku możliwości realizacji wnioskowanej formy kontaktu, zaproponuje formę alternatywną. 7. Starostwo udostępnia osobom uprawnionym dokumenty niezbędne do załatwienia sprawy w dostępnej dla nich formie, na podstawie wniosku złożonego za pośrednictwem poczty elektronicznej powiat@znin.pl. 8. Osoby uprawnione mają również prawo do skorzystania w kontaktach ze Starostwem z pomocy osoby przybranej. Osoba przybrana musie mieć ukończony 16 rok życia i zostać wybrana przez osobę uprawnioną w celu udzielenia jej pomocy w załatwianiu spraw w Urzędzie.
Elementy dodatkowe deklaracji, wskazane w Dz. U. 2019 poz. 848 - art. 10. 5, 6.
Aplikacje mobilne
Pozostałe informacje
— zamiar osiągnięcia wyższego poziomu dostępności niż wymagany prawem,
— środki zaradcze, które zostaną podjęte w celu rozwiązania kwestii niedostępnych treści na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych, w tym ramy czasowe wprowadzenia tych środków w życie: